پدرام بابایی /

شبکه های اجتماعی پدرام بابایی را دنبال کنید:

بیوگرافی:


  • جمع امتیازات 0.00 ( از 0 نظر ):

پدرام بابایی ( متولّد فروردین ۱۳۷۱)، آهنگساز و موسیقی‌دان معاصر ایرانی، فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۸۹، با آهنگسازی فیلم آغاز کرد و تا کنون، سابقه‌ی تولید بیش از ۲۴ ساعت موسیقی برای فیلم، پویانمایی، تئاتر، رقص معاصر، تیزرهای تبلیغاتی و… در داخل و خارج از ایران و کسب جوایز متعدد همچون تندیس و دیپلم افتخار جشنواره‌ی تئاتر شهر را در کارنامه‌ی هنری خود دارد.

وی در سال ۱۳۹۲ از ادامه ی تحصیل در دانشکده ی هنر و معماری تهران، انصراف داد و مسیر خودآموزی و خود‌ساختگی را پیش گرفت. در سال ۱۳۹۴، پژوهش روی پروژه ای شخصی با محوریت زمان را شروع کرد و در سال ۱۳۹۶ محصول این پروژه، مجموعه ای به نام  Ruins of a Memoir بود که شامل سه قطعه‌ی چهار موومانی برای کوارتت زهی-پیانو و یک قطعه ی سه موومانی برای تریو‌ی بادی‌چوبی-پیانو است.

پس از چندین سال همکاری موفق با این کارگردان، در سال ۱۳۹۵ برای تئاتری به نام عشق و اطلاعات (از "کَریل چِرچیل") نوشته و تولید کرده است. این نمایش معاصر ‌ به کارگردانی نیکو ممدوحی، نخستین بار در فوریه ی ۲۰۱۶ در"یومَسس اَمهِرست  ایالات متحده اجرا شد و در سال ۲۰۱۸، بخش هایی از موسیقی این تئاتر، تحت عنوان "از عشق و اطلاعات" منتشر شد.

در سال ۱۳۹۴، استودیوی شخصی و رکورد لیبل خود به نام بیــــواک را تأسیس کرد. در سال ۱۳۹۵، مجموعه‌ی فرهنگی هنری عمارت روبرو را هم‌بنیان‌گذاری کرد و سال اول تأسیس را به عنوان مدیر دپارتمان تولید در این مجموعه خدمت کرد. بعد‌ها به دلیل اختلاف نظر و تفاوت چشم انداز‌ با سایر اعضای تیم مدیریت، در زمستان ۱۳۹۶ از ادامه ‌ی حضور در این مجموعه سر باز زد. در سال ۱۳۹۷، آژانس موسیقی پــِــــژآن را به عنوان اولین آژانس موسیقی و ناشر دیجیتالی بین‌المللی ایرانی را بنیان‌گذاری کرد

پدرام در حال حاضر، مشغول به روی صحنه بردن اجراهای ‌ پری‌ویو با کوارتت بیواک و ضبط های آلبوم "رونز آو اِ مِموار"، همچین مشغول کار کردن بر روی مجموعه‌ی قطعات پیانویی سولو و آماده کردنشان برای انتشار است